REKOLEKCJE
ADORACJA W INTENCJI RODZIN
MSZA DLA MŁODZIEŻY
WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI
KORONKA MIAST
INNE WYDARZENIA
GŁÓWNA
Msza dla młodzieży


Msza dla młodzieży PDF Drukuj Email

Inicjatywa „Eucharystia Młodych” jest ściśle powiązana z ogólnopolskimi przygotowaniami do przeżycia wspaniałego i niepowtarzalnego wydarzenia duchowego jakim będą obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku!
Szeroko pojęte przygotowania obejmują między innymi: mającą miejsce ubiegłoroczną peregrynację Krzyża Światowych Dni Młodzieży, „Fora Młodych”, czyli spotkania miejscowych animatorów oraz formacja duchowa uskuteczniana przez powyższe Eucharystie. Nasza parafia, tak samo jak cała diecezja, Polska, Europa i świat przygotowuje się do przyjęcia w „gościnę” Jezusa Chrystusa wraz z papieżem Franciszkiem w Krakowie!

Msza dla młodzieży


Zakończył się cykl Eucharystii dla młodzieży. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność !!!

 

 

Z Katechizmu Kościoła Katolickiego:

1324 Eucharystia jest "źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego". "Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha".

1325 "Eucharystia oznacza i urzeczywistnia komunię życia z Bogiem i jedność Ludu Bożego, przez które Kościół jest sobą. Jest ona szczytem działania, przez które Bóg w Chrystusie uświęca świat, a równocześnie szczytem kultu, jaki ludzie w Duchu Świętym oddają Chrystusowi, a przez Niego Ojcu".

1326 W końcu, przez celebrację Eucharystii jednoczymy się już teraz z liturgią niebieską i uprzedzamy życie wieczne, gdy Bóg będzie wszystkim we wszystkich.

1327 Eucharystia jest więc streszczeniem i podsumowaniem całej naszej wiary. "Nasz sposób myślenia zgadza się z Eucharystią, a Eucharystia ze swej strony potwierdza nasz sposób myślenia".

.