GŁÓWNA O NAS WYDARZENIA KATECHEZY
ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM MSZA O UZDROWIENIE ŚWIADECTWA SKRZYNKA INTENCJI
HARMONOGRAM SPOTKAŃ MODLITWA WSTAWIENNICZA FORMACJA MŁODZIEŻ
O nas PDF Drukuj Email


Czasami Pan Bóg wyprowadza nas na pustynię...Pod pojęciem pustyni rozumiem czas duchowej posuchy, ciszy, czas jałowy...
Czas, kiedy doświadczamy pragnienia, które wydaje się być może nawet niemożliwym do zaspokojenia...Czas duchowej tęsknoty za Bogiem.
Dlaczego tak się dzieje? Być może dlatego, że tylko w upale i suszy pustyni możemy prawdziwie docenić piękny kwiat, który rodzi się do życia. A może dlatego, że Pan Bóg chce w tym miejscu przygotować nasze serca na coś wyjątkowego; oczekiwaniem podsycić nasz głód, aby w swoim czasie zaspokoić go ponad miarę.

Na taką właśnie pustynię naszych serc Pan Bóg zesłał swojego kapłana. Długo nie pozwolił mu się cieszyć spokojem,  gdyż już po miesiącu (a był to koniec sierpnia 2007 roku), zjawiły się u jego drzwi pewne pobożne niewiasty, upatrując w owym kapłanie odpowiedzi na swoje modlitwy... Niech powstanie grupa modlitewna Odnowy w Duchu Świętym, wspólnota ludzi, kochających Chrystusa, gromadzących się wokół Niego, żyjących Jego Słowem; Słowem, które jest Prawdą... Kapłan ów serce miał wielkie i Bożą mądrość posiadał - zaproponował więc na początek czas modlitwy i nasłuchiwania woli Bożej. Motywowane wieloletnią posuchą, otrzymawszy już w darze kapłana, modliły się niewiasty wiernie tygodni kilka, aby już na jesieni rozpocząć w parafii seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Zaczynali w gronie maleńkim, z jedną gitarą śpiewając Panu. Uczyli się powolutku - podnosić ręce, na głos się modlić i dzielić tym, co Pan Bóg w sercach ich czynił. Cierpliwie i z miłością czuwał nad wszystkim ów kapłan, który, co dodać należy, jako Diecezjalny Koordynator Odnowy w Duchu Świętym, z Bożego zamysłu został im dany. I tak to grupka ta mała, będąc otwartą na Boże działanie, cieszy się Jego błogosławieństwem. Dziś posługuje prowadząc comiesięczne Msze Święte z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, modlitwę wstawienniczą, modlitwę o uwolnienie, kursy alfa, rekolekcje, przygotowując młodzież do sakramentu bierzmowania.

Pan dał nam doświadczyć kilkuletniej pustyni..., abyśmy dzisiaj mogli podziwiać kwiat, jaki na niej rozkwita. Kwiat Bożego działania, Bożej Miłości rozlewanej w sercach ludzi, kwiat jedności i wolności, który daje nam Duch Święty. Dał nam doświadczyć głodu, abyśmy dzisiaj mogli się karmić do syta Jego obecnością. Doświadczył nas suszą, aby dzisiaj dać nam czerpać wodę żywą ze zdrojów zbawienia.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Daria.

 

 

Posługujący w naszej wspólnocie:

Kierownik duchowy i opiekun wspólnoty – ks. Damian Bułakowski

Lider wspólnoty – Huber Nijak

Animatorzy – Hubert Nijak, Marzena Kułakowska, Maria Olejniczak, Tomek Szynalik; Sylwia Lasek

Odpowiedzialna za modlitwę wstawienniczą – Jola Kowalik

Odpowiedzialna za stronę internetową – Łukasz Łaszkiewicz, Artur Zalas

Zespół muzyczny w składzie:

Daria Małecka – śpiew

Artur Zalas - śpiew

Magdalena Maćczak – gitara, śpiew

Jola Marciniak - śpiew

Marzena Szynalik - śpiew

Julia Walczak - skrzypce

Krzysiek Żuczkowski – gitara

Mateusz Olejniczak - gitara

Jacek Tarszewski – gitara basowa

Magdalena Węcławek – flet

Dawid Marszewski - bęben

Radek Małecki - bęben

Antonina Szymczak - bęben, gitara

Basia Oblizajek - wiolonczela