GŁÓWNA O NAS WYDARZENIA KATECHEZY
ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM MSZA O UZDROWIENIE ŚWIADECTWA SKRZYNKA INTENCJI
HARMONOGRAM SPOTKAŃ MODLITWA WSTAWIENNICZA FORMACJA MŁODZIEŻ
Alleluja! Jezus żyje!

Alleluja! Jezus żyje!

Jestem młodą siostrą zakonną, która z Grupą Odnowy w Duchu Świętym spotkała się „z bliska” pierwszy raz w Kole. Przez półtora roku dane mi było uczestniczyć każdego miesiąca we Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie. Chcę powiedzieć, że w każdej Eucharystii Jezus staje wobec człowieka Żywy, Prawdziwy, Obecny. Przychodzi ze swoją mocą, mocą Miłości, by uzdrawiać, uwalniać, oczyszczać, przemieniać, nawracać…

Na takiej „odnowowej” Mszy św. jest po prostu większa możliwość zatrzymania się dłużej na poszczególnych częściach Najświętszej Ofiary i wtedy mocniej trafia do uczestnika to, gdzie jest, z Kim się spotyka, po co tu w ogóle przyszedł.

Osobiście doświadczyłam wielu łask w czasie takich spotkań. Pan dotykał szczególnie mojego wnętrza, uzdrawiał zranienia, pomagał przebaczyć, otwierał moje oczy. I to krótkie świadectwo jest po to, by powiedzieć wszystkim z głębi mojego serca: Jezus żyje i działa! Naprawdę jest tu i teraz! Jego Słowo nadal jest żyje i skuteczne. On sam uzdrawia i sprawia, że niemożliwe staje się możliwym. Spotkałam Go wiele razy i o tym zaświadczam.

To tutejsza Grupa Odnowy, a właściwie Jezus przez jej posługę rozpalił we mnie miłość do Ducha Świętego, który jest mi światłem na ścieżkach życia konsekrowanego – poświęconego Bogu. Modlitwa do Niego przynosi owoce w moim codziennym życiu. Jego dary sprawiają, że mogę się bardziej otwierać na łaski Pana, aby coraz lepiej Mu służyć pośród tych i w tych, do których sam mnie posyła. Wystarczy niewiele – dać się porwać Jego Miłości i pozwolić się Jemu prowadzić, a wtedy razem z Maryją można wielbić Boga za „wielkie rzeczy, które mi uczynił”.

Acha! Jeszcze jedno! Duch Święty i Jego zaproszenie do odnawiania się w Nim jest naprawdę dla wszystkich pań i panów, młodszych i starszych, kapłanów, sióstr i świeckich, dla mnie i dla Ciebie. Za to wszystko: Chwała Panu!

Siostra od Uwielbienia :)